Участь навчально-практичного центру ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» з професії «Монтажник сан
- privilly
- 13 февр. 2019 г.
- 3 мин. чтения
"Роби все, що можеш, там, де ти знаходишся, використовуючи все, що маєш." Теодор Рузвельт.
5 – 8 лютого 2019 року Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Громадської організації «Спілка освітян України» провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel Еко-Україна 2019.
Intel Еко Україна – це всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки, а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримали право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF та інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.
Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF з 2004 р., після афіліації національного конкурсу під назвою Intel Еко - Україна. НЕНЦ є установою - організатором конкурсу Intel в Україні. За цей період юні переможці здобули для України світову славу. Сьогодні вони є успішними студентами, вченими, винахідниками та лідерами.
Учасниками Конкурсу стали учні 9-11 класів закладів загальної, професійно-технічної та позашкільної освіти з різних міст та регіонів України – які склали понад 1500 осіб.
Юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі проекти за категоріями:
біологія (науки про рослини, науки про тварин);
клітинна та молекулярна біологія, мікробіологія;
науки про людину (біомедичні та медичні науки, прикладна медицина, науки про поведінку та соціум, біомедична інженерія);
науки про землю та навколишне середовище;
біохімія;
хімія;
екологічна інженерія;
хімічна інженерія;
обчислювальна біологія та біоінформатика;
робототехніка та інтелектуальні машини;
матеріалознавство.
За результатами заочного відбіркового етапу цього року для участі на
конкурс було обрано 316 проектів, в очному етапі відібрано 198 проектів, до якого увійшла і команда нашого ліцею.
Свій проект вперше на 15-му ювілейному Всеукраїнському конкурсі «Intel Еко Україна 2019» представляла команда навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» у складі: Дудник Андрій, Прокопенко Кирило (учні групи 2-МС-2017С), Куліков Руслан (учень групи 1-МС-2018С), керівник команди - Горбунова Тетяна Андріївна, майстер виробничого навчання, викладач ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей». Для участі у конкурсі команда підготувала проект у номінації «Навколишнє середовище» з теми: «Друге життя – можливості поєднання: вивчення та засвоєння прийомів поліфузного зварювання поліпропіленових труб та подальше використання виготовлених виробів у побуті».
Метою науково-дослідницької роботи було вивчення поліпропілену та його впливу на екологію під час використання та переробки, реалізація можливості поєднання: вивчення та засвоєння прийомів поліфузного зварювання поліпропіленових труб та подальше використання виготовлених виробів у побуті. Впровадження комплексного підходу до ефективного використання новітніх інноваційних виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів дає можливість подальшого використання матеріалів після відпрацювання виробничих прийомів, залучення сучасних підходів до розробки інноваційних проектів, які реалізовуються у професійно-технічному навчальному закладі.
5 лютого відбулося відкриття Всеукраїнського конкурсу Intel Еко-Україна 2019. Учасниками були оформлені постери для публічного стендового захисту.

На фото: Відкриття Всеукраїнського конкурсу Intel Еко-Україна 2019, виступ директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.Вербицького
Від музею популярної науки і техніки «Експериментаніум» для всіх учасників заходу було проведено вибухове хімічне «Реактив шоу» із захопливими фізичними та хімічними експериментами.
В рамках проведення конкурсу 6 лютого о 10.00 команда прийняла участь у тренінгу «Blabltalk», «Секрети публічного виступу. Підготовка до стендового захисту.». Тренери: Пустовалова Інеса – автор «Blabltalk» - практикуючий психолог Київської МАН, провідний тренер з Ораторської Майстерності, Засновник Школи Лідерства і Фасилітаційних практик Київської МАН та Наталя Дзюба - практикуючий консультант в галузі управління персоналом, бізнес-тренер. Засновник коуч центру «Life&Business».
З 14.00 по 18.00 відбувався публічний стендовий захист за категоріями. Спочатку члени журі дізнавались про наше дослідження з постеру, оцінювали наскільки важливим та актуальним воно є у своїй галузі, наскільки ретельно виконано роботу, як добре здійснено планування, проведення досліджень та експериментів.


На фото: Публічний стендовий захист проекту
7 лютого найвідповідальніший день с 10.00 до 13.00 проходило закрите суддівство за категоріями. Саме інтерв’ю було остаточним етапом оцінювання проектів. Члени журі звертали увагу на те, як учні вільно та впевнено пояснювали свою роботу, вели наукову бесіду, обговорювали їх дослідження. В очному етапі було відібрано 198 проектів, до якого увійшла і команда навчально-практичного центру Державного професійно-технічного навчального закладу «Привільський професійний ліцей».



На фото: Закрите суддівство за категоріями, інтерв’ю
З 13.00 до 15.00 проходила робота журі конкурсу з визначення учасників суперфіналу та оголошення суперфіналістів. Нажаль на цьому етапі наша команда вибула з боротьби, для продовження участі у конкурсі конкурсанти повинні вільно володіти англійською мовою, щоб гідно представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF, який пройде з 12 по 17 травня 2019 року в
м. Арізоні (США).
8 лютого відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та учасників конкурсу

На фото: Нагородження керівника проекту Горбунової Т.А
Завдяки партнерам конкурсу найкращі ідеї та проекти було відзначено подяками та цінними подарунками, учасники отримали іменні сертифікати, які вручав особисто доктор педагогічних наук, професор, віце-президент з освітньої діяльності Академії наук вищої освіти України, академік Академії наук вищої освіти України. почесний професор Державної екологічної академії, голова ГО “Спілка освітян України”, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Вербицький Володимир Валентинович. Команда отримала велике задоволення від участі у такому масштабному конкурсі та багато позитивних емоцій, здобула неоцінений досвід у реалізації проекту та знайшла нових друзів.