top of page

МАЛЯР; ШТУКАТУР; ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК

       Штукатур – це професія в галузі будівництва.

     Штукатур виконує дуже різноманітний комплекс робіт, що має своєю кінцевою метою покриття оздоблювальним шаром різних конструкцій, будівель та споруд з метою вирівнювання поверхонь та надання їм певної форми та фактури.

   Штукатур займається оздобленням різноманітних поверхонь, конструкцій, будівель, стін, декоративним оштукатурюванням поверхонь (монолітна штукатурка) та монтажу конструкцій та лицюванням стін за допомогою гіпсокартоних листів («суха штукатурка»). Він володіє прийомами роботи звичайної, спеціальної і декоративної штукатурки. Штукатур працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях.

   Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.

  Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, архітектурних та інженерних споруд, надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скребки, кельми, шпателі, рівні тощо.

        Після закінчення навчання лицювальник-плиточник знає:

– види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;

– склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;

– способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної,

– вертикальної і криволінійної поверхонь;

– норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

        Крім теоритичних знань випускник уміє:

– вести штукатурні роботи;

– робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками;

– визначити види та причини браку і усувати його;

– робити ремонт та заміну плиток;

– виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

        Маляр– це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку.

         Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комуналь- них управліннях; готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції; фарбує поверхні вручну або за допомогою валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери; володіє прийомами виконання високоякісної і декоративної штукатурки, багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

   Маляри потрібні на будівництві заводів, будинків, готельно-ресторанних комплексів, палаців дозвілля та інших будівельних структур.

       Висококваліфіковані маляри у порядку міждержавного обміну робочою силою мають можливість працевлаштування в районах інтенсивного будівництва за межами України (Росія, Чехія, Польща, Ізраїль).

  Навчання за напрямком "Будівництво" ведеться в ліцеї понад 10 років. Велике накопичення методичного матеріалу, створені спеціалізовані будівельні майстерні. Окрім загальноосвітніх дисциплін учні  здобувають грунтовну професійну підготовку при вивченні таких спецпредметів, як:

 

  • Матеріалознавство;

  • Технології штукатурних робіт;

  • Технології малярних робіт;

  • Технології лицювальних та плиткових робіт;

  • Будівельне креслення;

  • Охорона праці;

  • Основи галузевої економіки і підприємництва;

Навчально – кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник.

Форма навчання: денна.

Навчання проводиться на бюджетній основі (отримують стипендію).

Термін навчання: 3 роки.

     Учні проходять виробниче навчання та виробничу практику на слідуючих підприємствах міста:

     - ТДВ "Лисичанський желатиновий завод";

     - ТОВ "Екотех";

     - ТОВ "Фірма Беттері";

     - КПЛТС "Електроавтотранс"

     - ТОВ "Вілма-торг" 

     Після закінчення ліцею учні без ЗНО можуть продовжити навчання в коледжах (технікумах) на 2 та 3 курсі за напрямами підготовки.

bottom of page